Member area
Challenges > VOR - Apercu des résultats

Bellow, an overview of the different results. See the complete list or all the results from an event by clicking on the ad-hoc link.

Inscription Challenge 2017



Filter: Search:

-   Euregio, 31/12/2003, - - Euregio MTB Cup - Classement Général - Euregio MTB Cup

Classement scratch
List of results from the event

397 Finishers / 397 Registrations

Top
1. PUTTERS Guy 1375 pts
2. VOLK David 1249 pts
3. ESSER Dirk 1246 pts
 
By category
MA2 PUTTERS Guy 1375 pts
JUN VOLK David 1249 pts
MA1 ESSER Dirk 1246 pts
ELI SCHRODER Markus 1137 pts
MA3 SCHULLER Heinz 1098 pts
JUG SCHLABERTZ Stephan 918 pts
DAM LEHNHARDT Jana 702 pts

1   Eupen, 05/10/2003, BEL - Euregio MTB Cup #6 - Kids #6 - VOR - 37.8km

Classement Scratch
List of results from the event

118 Finishers / 121 Registrations

Top
1. FAORO Franck 6t. 01:28:29
2. JACOBS Gody 6t. 01:28:36
3. SMEETS Roger 6t. 01:28:52
 

2   Butgenbach, 17/08/2003, BEL - Euregio MTB Cup #5 - Kids #5 - VOR - 40km

Classement Scratch
List of results from the event

184 Finishers / 213 Registrations

Top
1. VERMEULEN Nicolas 5t. 01:52:55
2. LAPERE Kris 5t. 01:53:36
3. MAES Geoffry 5t. 01:53:38
 

3   Saint-Vith, 06/07/2003, BEL - Euregio MTB Cup #4 - Kids #4 - VOR - 38km

Classement Scratch
List of results from the event

122 Finishers / 135 Registrations

Top
1. JACOBS Gody 5t. 01:28:12
2. STOCKX Gunther 5t. 01:28:21
3. GEERAERTS Tom 5t. 01:28:29
 

4   Lontzen, 29/06/2003, BEL - Euregio MTB Cup #3 - Kids #3 - VOR - 36km

Classement Scratch
List of results from the event

69 Finishers / 79 Registrations

Top
1. COMMINETTE Jean-Michel 8t. 01:25:01
2. PUTTERS Guy 8t. 01:26:41
3. DIDELOT Stephane 8t. 01:27:50
 

5   Einruhr, 22/06/2003, DEU - Euregio MTB Cup #2 - Kids #2 - VOR - 36km

Classement Scratch
List of results from the event

139 Finishers / 146 Registrations

Top
1. MENNEN Robert 6t. 01:27:24
2. PUTTERS Guy 6t. 01:28:11
3. SAVELKOUL Guido 6t. 01:28:47
 

6   Kelmis, 11/05/2003, BEL - Euregio MTB Cup #1 - Kids #1 - VOR - 36km

Classement Scratch
List of results from the event

96 Finishers / 111 Registrations

Top
1. PUTTERS Guy 6t. 01:40:38
2. SCHOENS Ron 6t. 01:42:18
3. COMMINETTE Jean-Michel 6t. 01:42:19
 

Electronic Timing

Timing services