Member area
ImprimablePdf
Rosport, 23/07/2017, LUX - Sprint Water Triathlon
List of reports
Search:

Complains are not accepted anymore. Results are final.

1.   PROMO/JUNIOR Insc.: 36, Strt.: 36, Finis.: 36  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. BAUSTERT Gregory 0:58:01
    2. SCHILTZ Sven 1:05:10
    3. FELLER André 1:06:00
    4. JUNGEN Alain 1:06:33
    5. FELTES Carlo 1:07:43
     
    By category
    m20 BAUSTERT Gregory 0:58:01
    m30 SCHILTZ Sven 1:05:10
    m25 FELLER André 1:06:00
    m35 JUNGEN Alain 1:06:33
    m50 FELTES Carlo 1:07:43
    f25 COJSON Carmen 1:07:58
    m40 MORATE Fernando 1:09:33
    f30 SOENEN Virginie 1:09:52
    f35 KIEFER Carole 1:12:25
    f45 MILLERY Edwige 1:12:29
    yaf BRÜNJES Charlotte 1:16:35
    f40 MILLERY Catherine 1:16:35
    f50 VREHEN Guusje 1:18:39
    m45 MOLTER Roland 1:20:33
    m60 ENGEL Robert 1:24:55


    2.   Kids A - 10-11 ans Insc.: 15, Strt.: 14, Finis.: 12  

  • Classement
  • Details
  • Top
    1. KOOLE Stijn 0:22:44
    2. MOOG Mathis 0:22:52
    3. NOTHUM Gwen 0:22:56
    4. SCHIETZ Finn 0:23:24
    5. KROMBACH Linda 0:23:57
     
    By category
    kag KOOLE Stijn 0:22:44
    kaf NOTHUM Gwen 0:22:56
    ycg KERRENS Alex 0:24:43
    ycg KERRENS Alex 0:24:43


    3.   Kids B 8 - 9 ans Insc.: 12, Strt.: 12, Finis.: 10  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. MOOC Jules 0:12:02
    2. BOUWMEISTER Yfke 0:12:41
    3. KRIES Leo 0:12:50
    4. BOUWMEISTER Anne 0:13:07
    5. KROMBACH Eva 0:13:25
     
    By category
    kbg MOOC Jules 0:12:02
    kbf BOUWMEISTER Yfke 0:12:41


    4.   Spring Water Triathlon Insc.: 86, Strt.: 82, Finis.: 80  

  • Result
  • Details
  • Top
    1. LAMBERTY Philippe 2:04:18
    2. MOOG Steven 2:06:24
    3. REDING François 2:08:00
    4. DUTHILLEUL Sébastien 2:10:26
    5. KROMBACH Christian 2:13:16
     
    By category
    m25 LAMBERTY Philippe 2:04:18
    m40 MOOG Steven 2:06:24
    m30 REDING François 2:08:00
    m45 KROMBACH Christian 2:13:16
    m20 HOCQUARD Vivien 2:14:10
    m50 BIRK Rudiger 2:16:19
    f40 OVERBEEK Haitske 2:17:13
    f30 KLEIN Isabelle 2:17:34
    f45 FLAMMANG Daniele 2:30:47
    m35 BARTOSZ Zielinski 2:31:10
    m55 REMY Philippe 2:34:37
    juh ROCH Daniel 2:37:26
    f25 LAMBORELLE Nathalie 2:39:40
    m60 PICHERIT Alain 2:46:42


    5.   Youth B/C Insc.: 12, Strt.: 12, Finis.: 12  

  • Classement
  • Details
  • Top
    1. CARRÉ Tom 0:29:17
    2. KRÄMER Luca 0:29:50
    3. CARRÉ Aurelien 0:31:27
    4. LANG David 0:34:14
    5. LANNERS Nicolas 0:34:14
     
    By category
    ybg CARRÉ Tom 0:29:17
    ycg CARRÉ Aurelien 0:31:27
    ycf BIERBRAUER Rebecca 0:34:28


    Electronic Timing

    Timing services